marynowany imbir jest prosty

idealny dla miłośników kuchni japońskiej!
UO-ShuAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 5 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 95 % 19 g
92 kcal
IG: 42 / 0 / 58

metoda gotowania

czas gotowania: 7 d

marynowany imbir jest używany jako przyprawa do jedzenia. Najczęściej do sushi lub do dowolnych dań z owoców morza. Patrząc na te cienkie, delikatnie różowe płatki, nigdy nie pomyślisz, że pochodzą z sękatych korzeni imbiru. Bardziej przypominają nowonarodzone mięso kałamarnicy lub dżem z płatków róży. Przepis kulinarny tej przyprawy nie różni się od warzyw konserwowanych w słodkiej marynacie.
pokrój korzeń imbiru na kawałki i włóż do miski. Posyp solą, wymieszaj i odstaw na trzydzieści minut. Następnie przenosimy go do czystego słoika.
wlej ocet ryżowy do rondla, dodaj cukier i mieszaj, aż cukier całkowicie się rozpuści. Wkładamy patelnię do ognia i doprowadzamy ocet do wrzenia. Wlej korzeń imbiru do słoika tym wrzącym płynem i ostudź w temperaturze pokojowej. Zamykamy słoik pokrywką i przechowujemy w lodówce przez tydzień. Kolor płynu powinien zmienić się na różowy. Jest to reakcja imbiru na ocet ryżowy. Jeśli kolor się nie zmienił, może to oznaczać, że ocet nie został złapany wysokiej jakości.
gotowy imbir wyjmujemy z marynaty, usuwamy skórkę i kroimy w cienkie jak papier płatki. Filtrujemy marynatę i zwracamy do niej płatki imbiru. To wszystko, przyprawa jest gotowa do użycia.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Imbir - 80   kcal/100g
  • Imbir suchy - 347   kcal/100g
  • Imbir marynowany - 51   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Ocet ryżowy - 20   kcal/100g

Podobne przepisy