skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj niezbędne składniki do konserw. Papryka jest gęsta, dojrzała i soczysta, o gładkiej skórze. Przed zakupem dokładnie sprawdź warzywa pod kątem uszkodzonych obszarów. Jeśli wewnątrz warzywa znajdują się gnijące obszary z pleśnią, lepiej w ogóle nie używać takiej papryki, ponieważ proces gnicia rozpoczął się i rozprzestrzenił na całe warzywo. Nawet jeśli odetniesz zgniłą część, słoik z takim pieprzem może w końcu eksplodować.
Krok 2:
Dokładnie umyj słoiki i pokrywki wewnątrz i na zewnątrz oraz wysterylizuj. Można to zrobić na parze za pomocą specjalnej pokrywki do sterylizacji lub kalcynować słoiki w piekarniku. Jeśli sterylizujesz słoiki w piekarniku, nie wkładaj ich natychmiast do gorącego piekarnika, w przeciwnym razie pękną od różnicy temperatur. Słoiki należy umieścić w zimnym piekarniku na ruszcie, aby stopniowo się nagrzewały.
Krok 3:
Na patelni połącz ocet stołowy (9%), olej roślinny, cukier, sól i liść laurowy. Umieść patelnię na małym ogniu i zagotuj mieszaninę.
Krok 4:
Opłucz paprykę, obierz nasiona i szypułkę. Pokrój paprykę w paski.
Krok 5:
Umyj, osusz i posiekaj warzywa nożem.
Krok 6:
Czosnek obrać i drobno posiekać.
Krok 7:
Posiekaną słodką paprykę włożyć do wrzącej marynaty i gotować każdą partię przez około 3 minuty. W tym czasie pieprz nie będzie miał czasu na gotowanie i zachowanie gęstości, ale gotowanie w occie zabije wszystkie bakterie, co zapobiegnie zakwaszeniu przedmiotu obrabianego. Przenieś przygotowaną paprykę do czystej miski.
Krok 8:
Umieść groszek ziela angielskiego na dnie wysterylizowanych słoików. Ta objętość pieprzu wystarczy na 1 litrowy słoik lub dwa 0,5 litra.
Krok 9:
Następnie ułóż paprykę, posypując ją czosnkiem i natką pietruszki.
Krok 10:
Wlej wrzącą marynatę do słoików.
Krok 11:
Zamknij słoiki zakręcanymi pokrywkami lub zwiń blaszane pokrywki za pomocą klucza.
Krok 12:
Odwróć słoiki do góry nogami, zawiń w ręcznik i pozostaw do całkowitego ostygnięcia.
Krok 13:
Odwróć schłodzone słoiki z powrotem pokrywkami do góry. Przechowuj paprykę w puszkach w chłodnym, ciemnym miejscu bez bezpośredniego światła słonecznego. Przechowuj otwarty przedmiot w lodówce. Smacznego!
pamiętaj, że przyprawy takie jak sól, cukier, a także ocet i jego substytuty są używane w przepisach na preparaty na zimę nie tylko ze względu na smak, ale przede wszystkim jako konserwanty. Dlatego w żadnym wypadku nie należy zmniejszać stężenia soli i cukru, a także zastępować octu (esencji) słabszym stężeniem niż wskazano w przepisie, w przeciwnym razie ocet (sól/cukier) nie pokaże swoich właściwości konserwujących, a przedmiot zostanie zepsuty.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Papryka słodka - 27 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pietruszka - 45 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g