skład / składniki
metoda gotowania
wlej mąkę, semolinę, sól i mleko w proszku na stół, uformuj wzgórze ze składników sypkich, w środku którego wykonujemy wgłębienie. Wlej tam oliwę z oliwek i część wody. Delikatnie wymieszaj składniki, próbując zagnieść ciasto, które początkowo przypomina wzgórze kruchych okruchów (natychmiast ostrzegam - bądź cierpliwy! ciasto na początku będzie lepkie i uparte). Stopniowo dodajemy wodę, za każdym razem mieszając ciasto.
zbieramy ciasto w kulkę i starannie ugniatamy. Na końcu okaże się w 100% elastyczny i elastyczny, tylko do tego musisz ciężko pracować, ugniatając masę przez co najmniej 10 minut.
gotowe ciasto, które nie przykleja się do rąk i powierzchni roboczej, zawija się w folię spożywczą i wysyła do leżenia przez pół godziny, przykrywając miską, którą wstępnie ogrzewamy parą (na przykład nad wrzącą wodą w rondlu). W ten sposób ciasto łatwiej manipuluje wałkiem do ciasta.
wyjmij ciasto, podziel na trzy części (łatwiej jest z nim pracować) i rozwałkuj każdą część tak cienko, jak to możliwe. W rezultacie każda warstwa powinna mieć grubość 1-2 mm. pokrój rozwałkowane ciasto na równe prostokąty o pożądanym rozmiarze i rozłóż na blasze wyłożonej pergaminem do wyschnięcia (zajmie to nie więcej niż godzinę, ponieważ ciasto jest cienkie i bardzo szybko wysycha).
gotuj arkusze ciasta bezpośrednio przed gotowaniem lasagne we wrzącej wodzie przez około 1-2 minuty, a następnie przenieś łyżką cedzakową do zimnej wody.
Cóż, to właściwie wszystkie sekrety.
udane eksperymenty dla Ciebie i dobry nastrój!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Kasza manna - 340 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g
- Oliwa z oliwek - 913 kcal/100g
- Mleko w proszku - 465 kcal/100g