skład / składniki
metoda gotowania
1. Moje puszki z sodą oczyszczoną. Następnie spłucz wrzącą wodą. Na dnie każdego słoika kładziemy mały kawałek ostrej papryki, a także ziele angielskie, liść laurowy, kawałek korzenia chrzanu, obrany i zmiażdżony ząbek czosnku. Wlej musztardę w proszku.
2. Dokładnie umyj pomidory pod bieżącą wodą. Wytnij miejsce mocowania łodygi. Pokrój pomidory na plasterki. Małe owoce kroimy na ćwiartki, a te, które są większe - na 6 części.
3. Obierz cebulę. Pokrój w cienkie półpierścienie. Umyj świeży zielony koperek, a następnie posiekaj nożem.
4. Rozłóż pomidory w misce. Tutaj kładziemy cebulę i koperek. Bardzo delikatnie wymieszaj drewnianą szpatułką. Napełnij przygotowane słoiki przyprawami pomidorami.
5. W niewielkiej ilości zimnej wody pitnej rozpuszczamy odpowiednią ilość soli i cukru. Wlej powstały roztwór do słoików z pomidorami. Napełnij obficie, po brzegi. Woda będzie potrzebować około dwóch litrów. To zależy od tego, jak ciasno ułożone są pomidory. Im gęstsze , tym mniej solanki.
6. Zalej mały czysty kawałek tkaniny wrzącą wodą. Przykryj każdy słoik takim kawałkiem. Na tkaninę wlej gęstą warstwę proszku musztardowego. Zapobiegnie pleśni pomidorów.
7. Umieszczamy puszki na jakiejś palecie. Jest to konieczne, aby płyn, który zostanie uwolniony podczas procesu, nie rozlał się. Pozostaw na 7-10 dni w chłodnym miejscu, aby pomidory nie nadtlenkowały. Drugiego lub trzeciego dnia solanka powinna stać się mętna, na powierzchni pojawi się piana.
8. Po upływie określonego czasu usuwamy tkaninę ze słoików, zamykamy pokrywkami. Przechowujemy puste miejsca w piwnicy.
miłej degustacji!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Koperek - 38 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Papryka ostra - 40 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Korzeń chrzanu - 59 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g
- Pomidory zielone - 20 kcal/100g
- Musztarda w proszku - 378 kcal/100g