skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak ugotować ucho karpia? Przygotuj wszystkie niezbędne składniki. Wskazane jest kupowanie żywych lub schłodzonych ryb, ponieważ trudno jest ocenić świeżość i jakość mrożonych ryb. Tołpyga powinna mieć przezroczyste oczy i neutralny zapach. Oprócz głowy możesz użyć ogona i płetw. Weź jaja kurze do woli-ktoś lubi z nimi zupy rybne, ktoś nie.
Krok 2:
Usuń skrzela i dokładnie umyj głowę karpia. Jeśli na rybie pozostanie dużo krwi, źle wpłynie to na przejrzystość bulionu.
Krok 3:
Obierz cebulę, dobrze umyj i pokrój w poprzek wokół szyi. Więc cebula lepiej da sok bulionowi i pozostanie nienaruszona. Aby ugotować zupę, weź patelnię o pojemności około 3 litrów. Połóż tam rybę, cebulę i zalej wodą.
Krok 4:
Na średnim ogniu zagotuj, pamiętając o usunięciu piany. Dodaj sól, ziarna pieprzu i liście laurowe. Gotuj przez 20 minut pod przykryciem.
Krok 5:
Umyj jajka mydłem i ugotuj je na stromo. Aby to zrobić, zalej je zimną wodą i gotuj przez 18 minut po ugotowaniu na średnim ogniu. Aby dobrze wyczyścić ugotowane jajka, zalej je zimną wodą. Całkowicie ostudzić.
Krok 6:
Obierz ziemniaki, marchew i czosnek i spłucz.
Krok 7:
Pokrój ziemniaki na średnie podłużne kawałki, marchewki-trochę mniejsze. Pokrój czosnek na plasterki w poprzek goździka. Warzywa nie powinny być zbyt małe, aby się nie gotowały.
Krok 8:
Pod koniec gotowania wyjmij cebulę i wyrzuć. Wyjmij również głowę z bulionu i ostudź. Aby ucho było bardziej przezroczyste, przecedź bulion przez kilka warstw gazy.
Krok 9:
Wyjmij głowę ryby z bulionu i posortuj, oddzielając mięso od kości.
Krok 10:
Włóż bulion do ognia, dodaj pokrojone warzywa.
Krok 11:
Dodaj mięso do garnka. Doprowadzić do wrzenia i gotować na wolnym ogniu, aż warzywa będą miękkie, około 20 minut. Spróbuj ucha. W razie potrzeby dodaj sól i przyprawy.
Krok 12:
Usuń wiotkie liście i twarde łodygi z zieleni, spłucz i osusz. Posiekaj warzywa nożem. Wlać gotowe ucho do talerzy, doprawić ziołami i jajkiem (do smaku). Podawaj do stołu.
Ilość wody podaną w przepisie można zmniejszyć lub zwiększyć według własnego uznania, w zależności od tego, czy chcesz uzyskać gęstszą, czy cieńszą zupę.
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Pieczone ziemniaki - 70 kcal/100g
- Tłuczone ziemniaki - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Marchewka gotowana - 25 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Przyprawy suche - 240 kcal/100g
- Świeże mrożone warzywa zupy w opakowaniu - 41 kcal/100g
- Zieleń - 41 kcal/100g
- Jajko kurze - 80 kcal/100g
- Tołpyga - 86 kcal/100g