skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić sałatkę z pieczarek z kurczakiem w puszkach i ogórkiem? Przygotuj składniki. Gotuj mięso z kurczaka we wrzącej osolonej wodzie przez 20-30 minut. Następnie ostudź mięso. Gotuj jajka we wrzącej wodzie przez 7-8 minut. Następnie spuść gorącą wodę i zalej jajka zimną wodą, aby szybciej ostygły. Umyj ogórek pod bieżącą wodą. Obierz cebulę i opłucz w zimnej wodzie. Otwórz słoik z pieczarkami i osusz je płynem
Krok 2:
Najpierw marynuj cebulę. Aby to zrobić, drobno posiekaj cebulę i zalej octem. Odstaw na 10 minut. Następnie spuść ocet i umyj cebulę wodą. Marynowana cebula nada gotowej sałatce niepowtarzalny smak.
Krok 3:
Ugotowane mięso z kurczaka pokroić w drobną kostkę i włożyć do miski na sałatkę. Weź miskę wystarczająco przestronną, aby wygodnie wymieszać gotową sałatkę.
Krok 4:
Pokrój ogórek na małe kawałki i dodaj do miski do mięsa z kurczaka. Wybierz, czy obrać ogórki, czy nie. Nie zrobiłam tego.
Krok 5:
Pieczarki można przyjmować zarówno już pokrojone, jak i jako całość. Jeśli są bardzo duże, pokrój je na 4 części. Posiekane pieczarki Dodaj do miski do sałatki.
Krok 6:
Jajka na twardo obierz, pokrój, a także Wyślij do sałatki. Następnie dodaj marynowaną cebulę. Dopraw sałatkę odrobiną majonezu i dobrze wymieszaj.
Krok 7:
Sałatka jest gotowa! Schłodź go trochę w lodówce. Przed podaniem przenieś do salaterki. Gotowa sałatka jest lekka, smaczna, a ze względu na mięso z kurczaka jest dość satysfakcjonująca. Smacznego!
w razie potrzeby taką sałatkę można przygotować zarówno we wspólnej salaterce, jak i warstwami, smarując każdą warstwę majonezem.
aby urozmaicić smak sałatki, możesz zastąpić świeże ogórki marynowanymi. Lub zastąpienie pieczarek grzybami leśnymi. Sałatkę można uzupełnić dodatkiem zielonych warzyw.
taka sałatka przygotowana na obiad może z łatwością zastąpić drugie danie. Spróbuj!
lepiej zrobić własny majonez. Będzie smaczniejszy i zdrowszy. Zobacz tutaj ciekawe
przepisy na domowy majonez.
jako dressing można również użyć nie tylko majonezu, ale także śmietany lub jogurtu naturalnego. Można je przyjmować osobno lub mieszać z majonezem w dowolnej proporcji do smaku - zmniejszy to zawartość kalorii w naczyniu.
należy pamiętać, że w sklepach grzyby w puszkach są często przechowywane z naruszeniem reżimu temperaturowego (powyżej 25 stopni, szczególnie latem). Może to prowadzić do rozwoju bakterii, które powodują ciężkie zatrucia i zatrucie jadem kiełbasianym.
oznaki niewłaściwego przechowywania to: spuchnięty słoik, mętna marynata, pęcherzyki powietrza unoszące się z dna słoika, obecność pleśni i nieprzyjemny zapach. Jeśli znajdziesz co najmniej jeden z wymienionych znaków, lepiej w ogóle nie używać takich grzybów. Jeśli masz pewność, że grzyby w puszkach były prawidłowo przechowywane, możesz ich używać bez smażenia. W przypadku, gdy wydaje się, że nie ma znaków, ale masz wątpliwości, lepiej smażyć grzyby na oleju roślinnym na złoty kolor.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Ogórki świeże - 15 kcal/100g
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal/100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Majonez sałatkowy 50% tłuszczu - 502 kcal/100g
- Majonez lekki - 260 kcal/100g
- Majonez Prowansalski - 624 kcal/100g
- Majonez "prowansalski" - 627 kcal/100g
- Majonez stołowy - 627 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Pierś z kurczaka (filet) - 113 kcal/100g
- Pieczarki w puszkach - 12 kcal/100g