kawior grzybowy na zimę

pyszna, aromatyczna przekąska i pasta do kanapek! Istnieją różne przepisy na gotowanie kawioru grzybowego na zimę. W naszej rodzinie próbowano wielu: z pomidorami, czosnkiem, cebulą i marchewką. Ale ta ostatnia jest bardziej lubiana, marchewki nadają grzybowej przekąsce przyjemny, lekko słodki smak.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 22 % 2 g
tłuszcze 44 % 4 g
węglowodany 33 % 3 g
50 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 1 h 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki według listy. Kupując grzyby w sklepie lub zbierając je samodzielnie, musisz być całkowicie pewien, że to naprawdę grzyby miodowe, a nie fałszywe grzyby. Pieczarki dokładnie spłukujemy, usuwamy zanieczyszczenia, liście. W przypadku kawioru można użyć grzybów dowolnej wielkości, czapek lub nóg lub razem, a następnie nogi należy przyciąć, pozostawiając długość nie większą niż dwa do trzech centymetrów.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Grzyby wkładamy do emaliowanego rondla i gotujemy w osolonej wodzie przez 40 minut od momentu wrzenia. Kawior można zrobić nie tylko ze świeżych, ale także lodów, a nawet marynowanych grzybów. Dlatego jeśli nagle chcesz kawioru grzybowego i nie masz pod ręką świeżych grzybów, możesz użyć dowolnego dostępnego.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Spuść wodę z patelni, włóż grzyby miodowe do durszlaka, aby wywar całkowicie się ułożył, pozwól im trochę ostygnąć i zmielić blenderem lub przepuścić przez maszynkę do mięsa. Jeśli chcesz, aby kawior okazał się bardziej ziarnisty i chrupiący, lepiej użyć maszynki do mięsa, w blenderze masa grzybowa jest bardziej jednorodna w konsystencji.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Umyj marchewki, obierz i zetrzyj na średniej tarce. Obierz cebulę i drobno posiekaj nożem. Wlej olej roślinny na patelnię. Włącz ogień.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Smażyć mieszankę warzywną na oleju, aż marchewka będzie miękka, a cebula będzie przezroczysta. Następnie na patelnię do warzyw wysyłamy masę grzybową. Wymieszaj, dodaj sól, czarny pieprz.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Smażyć mieszaninę na małym ogniu przez około 30 minut, od czasu do czasu mieszając, aby grzyby nie przypaliły się do dna patelni. Następnie dodaj ocet stołowy, wymieszaj masę, trzymaj w ogniu przez około 5 minut. Wyłącz ogień.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Układamy kawior z grzybów miodowych w uprzednio umytych i wysterylizowanych słoikach, zwijamy sterylnymi pokrywkami. Ponieważ dodaliśmy ocet do kawioru, ten przedmiot nie wymaga dodatkowej sterylizacji. Smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Grzyby miodowe - 20   kcal/100g
  • Pieprz czarny mielony - 255   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Ocet stołowy - 11   kcal/100g

Podobne przepisy