skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jeśli zbierałeś grzyby w lesie, proponuję je bardzo smacznie marynować. Możesz także użyć mrożonych grzybów, najpierw należy je rozmrozić w temperaturze pokojowej. Absolutnie każdy może marynować grzyby bez sterylizacji: białe, maślane, grzyby miodowe, borowiki i tak dalej. Wszystko okaże się nienagannie smaczne!
Krok 2:
Najpierw oczyść grzyby i dobrze spłucz. Usuń zanieczyszczenia z czapek, odetnij nogę, jeśli jest na niej Ziemia.
Krok 3:
Pokrój grzyby na średnie kawałki(małe można pozostawić w całości). Mięsiste, duże nogi są również marynowane, okazują się nie gorsze niż czapki. Wyślij grzyby na patelnię, zalej wodą i postaw na dużym ogniu. Po ugotowaniu usuń pianę, zmniejsz ogień do średniego i gotuj, od czasu do czasu mieszając, przez 30 minut.
Krok 4:
Podczas gotowania grzybów przygotuj marynatę. Aby to zrobić, wlej wodę (1 litr) do osobnego rondla. Dodaj sól, cukier, liść laurowy, goździki, ziarna pieprzu i czosnek. Umieścić na dużym ogniu i doprowadzić do wrzenia.
Krok 5:
Zawartość garnka po ugotowaniu wrzuć do durszlaka i kilkakrotnie spłucz pod bieżącą wodą.
Krok 6:
Dodaj grzyby do wrzącej marynaty i gotuj na średnim ogniu przez około 15-20 minut.
Krok 7:
Następnie ułóż wszystko w wysterylizowanych słoikach wraz z marynatą (słoiki można sterylizować według własnego uznania, w piekarniku, w kuchence mikrofalowej lub w łaźni wodnej), Zamknij gorącymi pokrywkami i schłodź. Opróżnij schłodzone słoiki do piwnicy lub włóż do lodówki i przechowuj tam do momentu użycia.
Krok 8:
Możesz zrobić wspaniałą pyszną sałatkę z marynowanych grzybów. Aby to zrobić, musisz spuścić solankę ze słoika, wysłać grzyby do salaterki, dodać do nich drobno posiekany koperek i zieloną cebulę(lub szalotkę). Dopraw wszystko olejem roślinnym i dokładnie wymieszaj. Spróbuj, jeśli nie masz wystarczającej kwasowości, Dodaj bardzo mało octu do gotowej sałatki.
w przepisie marynowałem borowiki i masło. Podobnie marynuję grzyby miodowe w ten sposób, okazuje się, że nie jest gorzej.
grzyby doskonale komponują się z daniami mięsnymi, gotowanymi ziemniakami, a jako niezależna przekąska nie są gorsze!
musisz spróbować!
smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Grzyby leśne - 21 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Goździk - 323 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g