skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić pomidory po ormiańsku? Przygotuj wszystkie produkty zgodnie z listą. Pomidory weź około jednego rozmiaru, Dojrzałe z grubą skórką. Użyj dowolnych ziół według własnego gustu. Bazylia, oregano, pietruszka, koperek i kolendra są idealne do przepisu.
Krok 2:
Najpierw przygotuj solankę. Do czasu zalania pomidorów solanką powinna mieć temperaturę pokojową. Te. solanka powinna mieć czas na ostygnięcie. Wlej wodę do rondla, dodaj sól i liście laurowe. Jeśli odmiana pomidora nie jest zbyt słodka, dodaję czasami 1 łyżeczkę. cukru, aby uzyskać bardziej zrównoważony smak gotowej przekąski. Po ugotowaniu gotuj solankę przez dwie do trzech minut i zdejmij patelnię z ognia.
Krok 3:
Usuń ogony z pomidorów. Umyj i osusz pomidory i ostrą paprykę. Obierz czosnek. Opłucz zioła i ząbki czosnku w zimnej wodzie.
Krok 4:
Drobno posiekaj koperek, pietruszkę, bazylię i kolendrę. Przełóż czosnek przez prasę, a paprykę chili posiekaj arbitralnie nie grubo. Wszystko dokładnie wymieszaj.
Krok 5:
Na każdym pomidorze wykonaj głębokie cięcia krzyż na krzyż bez sięgania do dołu.
Krok 6:
Napełnij pomidory aromatycznym nadzieniem ziołowo-czosnkowym.
Krok 7:
Umieść pomidory w odpowiednim pojemniku lub rondlu. W razie potrzeby ułóż kolejne 2-3 liście laurowe między pomidorami.
Krok 8:
Napełnij schłodzoną solanką, aby całkowicie przykryła wszystkie pomidory. Przykryj i pozostaw w temperaturze pokojowej na trzy dni. Aby pomidory nie unosiły się i zawsze były w solance, najpierw przykryłem je małym spodkiem, a na wierzchu pokrywką.
Krok 9:
Po trzech dniach pachnące pomidory są gotowe!
Krok 10:
Podawaj je do stołu jako przekąskę.
Krok 11:
Doskonale uzupełniają ormiańskie dania mięsne, kebaby, ziemniaki i wiele innych.
Krok 12:
W celu dłuższego przechowywania pojemnik z pomidorami można schować do lodówki.
smacznego!
pomidory wybierz soczyste, ale gęste. Miękkie owoce nie zachowują dobrze kształtu, podczas krojenia i gotowania rozprzestrzeniają się w bezkształtną masę i psują wygląd potrawy.
ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Bazylia świeża - 27 kcal/100g
- Bazylia suszona - 251 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pietruszka - 45 kcal/100g
- Koperek - 38 kcal/100g
- Papryka ostra - 40 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Kolendra - 25 kcal/100g