skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak marynować grzyby miodowe z koperkiem na zimę? Zbierz grzyby w lesie lub kup je w sklepie. Do przepisu możesz wziąć mrożone grzyby miodowe. Wskazałem liczbę grzybów warunkowo, najważniejsze jest utrzymanie proporcji marynaty. W razie potrzeby zrób podwójną porcję solanki.
Krok 2:
Młode grzyby, które mają grubą i chrupiącą nogę, są idealne do zbiorów na zimę. Jeśli masz bardziej dojrzałe grzyby miodowe, lepiej odciąć luźną nogę i zostawić tylko czapki. Posortuj grzyby miodowe, usuń resztki lasu i dokładnie umyj.
Krok 3:
Wyślij grzyby do dużego rondla i przykryj zimną wodą. Na dużym ogniu doprowadzić do wrzenia.
Krok 4:
Usuń powstałą białą pianę dużą łyżką. Zmniejsz piec do umiarkowanego i gotuj grzyby przez około 30-40 minut. Gotowe grzyby miodowe wrzuć do durszlaka i ponownie spłucz pod bieżącą wodą.
Krok 5:
Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz do marynaty. Zamiast nasion kopru można użyć parasoli. Jeśli nie lubisz koperkowego smaku, możesz całkowicie wykluczyć nasiona, a do smaku użyć kilku groszków czarnego pieprzu, trochę goździków i liści laurowych. Obierz czosnek.
Krok 6:
W rondlu zagotuj wodę do marynaty. Wyślij grzyby do wrzącej wody, dodaj sól i cukier. Zmniejsz kuchenkę i gotuj wszystko razem przez 15 minut. Dodaj czosnek pokrojony na małe kawałki i koperek. Gotuj wszystko razem przez kolejne pięć minut. Na koniec wlej ocet, wszystko wymieszaj.
Krok 7:
Umyj słoiki i pokrywki. Wysterylizuj je w dowolny sposób. Można to zrobić w łaźni wodnej, w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej. Ułóż grzyby miodowe z marynatą w słoikach aż do góry i zamknij pokrywkami.
Krok 8:
Owiń słoiki ciepłym kocem i pozostaw do całkowitego ostygnięcia. Następnie usuń obrabiany przedmiot w dowolnym chłodnym miejscu w celu długotrwałego przechowywania.
Krok 9:
Chrupiące, aromatyczne i bardzo smaczne grzyby są gotowe!
smacznego!
jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Grzyby miodowe - 20 kcal/100g
- Koperek - 38 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- Ocet 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g