pasztet z głowy wieprzowej

obfita przekąska! Wielkie wyjście-wystarczy dla dużej firmy! Pasztet z głowy wieprzowej jest nie tylko sycący, ale także pyszny. Jeśli to możliwe, zdecydowanie powinieneś gotować! Do głowy dodawane są również podroby, dzięki czemu smak staje się bogatszy. Proces gotowania bardzo przypomina proces gotowania galaretki: Głowa gotuje się przez długi czas, podroby są dodawane na końcu. Chociaż podroby można dodać natychmiast, po prostu wyodrębnij je wcześniej.
Kostka RubikaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 55 % 17 g
tłuszcze 39 % 12 g
węglowodany 6 % 2 g
175 kcal
IG: 100 / 0 / 0

metoda gotowania

czas gotowania: 17 h

1. W dużej misce rozłóż głowę, serce i wątrobę. Napełnij zimną wodą, pozostaw na noc do namoczenia. Głowa powinna być już posiekana na kawałki, w przeciwnym razie trudno jest znaleźć odpowiedni pojemnik do namaczania.

2. Następnie spuść wodę i napełnij głowę gorącą wodą. Za pomocą noża zeskrobujemy skórę, powinna być idealnie czysta. Aby to zrobić, możesz użyć gąbki kuchennej, jej twardej strony. Ponownie umyj czyste części pod bieżącą wodą, włóż do dużego rondla. Wysyłamy do ognia.

3. Gotuj na małym ogniu przez cztery godziny. W międzyczasie obieramy cebulę i marchewkę, myjemy. Rozłóż marchewki na patelni do głowy wieprzowej i pokrój cebulę w grubą kostkę. Nie ma potrzeby siekania marchewki, dodaje się ją w całości.

4. Po upływie określonego czasu rozprowadzamy wstępnie umyte podroby do głowy: wątrobę i serce. Dodajemy również przyprawy: czarny i ziele angielskie, liść laurowy. Nie zapomnij o soli.

5. Gotuj, aż wszystkie składniki będą gotowe, około godziny. Głowa jest gotowa, gdy mięso łatwo oddziela się od kości. Odcedź bulion, może się przydać do innych potraw. I oddziel mięso od kości. Skóra, uszy , chrząstki - wszystko to również wchodzi w grę.

6. Posiekaną cebulę smażymy na oleju roślinnym do miękkości. Siekamy wieprzowinę, serce, wątrobę, marchewkę i cebulę za pomocą maszynki do mięsa. Próbujemy gotowego mięsa mielonego na sól, jeśli to konieczne, nadal możesz posolić do smaku. Lekko solony pasztet będzie mdły, dlatego ważne jest, aby znaleźć złoty środek.

7. Pasztet układamy w czystych półlitrowych słoikach. Napełniamy słoiki do wieszaków, przykrywamy pokrywkami. W dużym rondlu kładziemy ręcznik na dnie, kładziemy na nim słoiki. Wlej ciepłą wodę do rondla, aby sięgała do ramion słoika. Wysyłamy do ognia. Pasteryzuj przez 10-12 minut od momentu wrzenia.

8. Puszki zwijamy hermetycznie. Jeden można zostawić na próbę, bez tego w żaden sposób. Pozwól pasztetowi całkowicie ostygnąć, a następnie przenieś do przechowywania w piwnicy.

miłej degustacji i pysznego pasztetu!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Gotowana marchewka - 25   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Pieprz czarny groszek - 255   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Wątróbka wieprzowa - 109   kcal/100g
  • Głowa świni - 216   kcal/100g
  • Serce wieprzowe - 118   kcal/100g

Podobne przepisy