skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak gotować valui na zimę? Właściwie przetwarzamy każdy grzyb, dokładnie czyścimy, dobrze myjemy i moczymy przez kilka godzin w zimnej wodzie, którą okresowo spuszczamy i zmieniamy.
Krok 2:
Grzyby odpowiednio przygotowane do solenia na gorąco wkładamy do rondla, wlewamy do niego jeden litr wody i wlewamy jedną łyżkę soli.
Krok 3:
Zamknij patelnię pokrywką i umieść ją na kuchence, włącz ją na wysokim ogniu, zagotuj grzyby, delikatnie wymieszaj łyżką cedzakową i gotuj przez pięć minut.
Krok 4:
Ugotowane grzyby wkładamy do durszlaka i dobrze spłukujemy pod bieżącą wodą.
Krok 5:
Ważymy gotowane grzyby na wadze, aby obliczyć wymaganą ilość soli do solenia, która będzie potrzebować pięćdziesięciu gramów na kilogram grzybów.
Krok 6:
Ważone grzyby wkładamy do rondla, do którego wcześniej wlano jeden litr wody, wkładamy do pieca i doprowadzamy do wrzenia, po czym ponownie gotujemy je przez pięć minut.
Krok 7:
Połóż gałązki suchego kopru, ząbki czosnku, liść laurowy, ziele angielskie i szczyptę soli na dnie każdego wysterylizowanego słoika.
Krok 8:
Schłodzone grzyby układamy szczelnie w wysterylizowanych słoikach, naprzemiennie koperek, ząbki czosnku, liść laurowy, ziele angielskie i sól do smaku.
Krok 9:
Włóż grzyby do słoików, lekko naciskając, aby sok się wyróżniał i zamykał.
Krok 10:
Gotowane grzyby w słoikach zamykamy tylko plastikowymi lub szklanymi pokrywkami, aby uniknąć przedostania się mikroorganizmów.
Krok 11:
Gotowanie razem, gotowanie proste, gotowanie w domu najsmaczniejszych potraw z dostępnych produktów według naszych przepisów! Udane przygotowania na zimę i smacznego dla wszystkich!
konserwujemy grzyby na zimę! Grzyby zawsze były uważane w Rosji za rezerwę strategiczną. Były zbierane i zbierane przez całą rodzinę. Jakie przepisy nie zostały wymyślone dla nich, są smaczne w każdej formie. Ale sezon grzybowy mija szybko i zawsze chcę grzybów.
dlatego preparaty grzybowe były traktowane poważnie i przestrzegały wszystkich zasad gotowania. Chcemy również przedstawić Ci przepis, za którym wszyscy będą szaleć. Zbieramy grzyby walui(babki) dają nawet grzyby na świątecznym stole!
Walui jest bliskim krewnym russula, występują w prawie każdym lesie w naszym kraju, jego chrupiąca miąższ jest doskonała w soleniu. O smaku i korzystnych właściwościach tych grzybów wiedzą głównie grzybiarze z doświadczeniem, ale początkujący grzybiarze starają się unikać zbierania walui ze względu na gorzki smak miąższu.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Grzyby leśne - 21 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Koperek - 38 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g