skład / składniki
metoda gotowania
1. Umyj grzyby, włóż je do rondla, napełnij wodą. Pozostaw grzyby do namoczenia przez 3 dni, zmieniając wodę dwa razy dziennie.
2. Obierz czosnek, pokrój na talerze.
3. Kładziemy grzyby na patelni o odpowiedniej wielkości, wlewamy sól, rozprowadzamy czosnek, liście laurowe i ziarna pieprzu, mieszamy.
4. Po pół godzinie rozprowadzamy grzyby z przyprawami w czystych słoikach, zalewamy sokiem uwolnionym podczas procesu solenia.
5. Przenieś do przechowywania w chłodne miejsce.
po 25-30 dniach grzyby są gotowe do spożycia i oczywiście można je przechowywać w chłodnym miejscu przez kolejne kilka miesięcy.
należy pamiętać, że ten przepis wykorzystuje zimną metodę solenia grzybów, co oznacza dużą ilość soli (około 100 gramów na 1 kg grzybów) w celu ich niezawodnej konserwacji. Przed użyciem zaleca się namoczenie porcji solonych grzybów, aby usunąć nadmiar soli (czas moczenia zależy od upodobań smakowych).
Nie polecam zmniejszania ilości soli w recepturze, ponieważ jest to główny środek konserwujący, a grzyby nie są przetwarzane termicznie podczas procesu solenia. Ale jeśli nadal zdecydujesz się zmniejszyć stężenie soli w przepisie, pamiętaj, że taki przedmiot może być przechowywany przez krótki czas (lepiej w lodówce), a sól nie powinna być mniejsza niż 30-50 gramów na 1 kg grzybów.
aby mieć pewność, że letnie zapasy zachwycą Cię przez cały zimny sezon, przeczytaj podstawowe zasady, sekrety i życiowe hacki o przygotowaniach na zimę.
przepyszna zima i dobre zdrowie!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Marynowane grzyby - 26 kcal/100g
- Świeże grzyby - 16 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g