skład / składniki
metoda gotowania
przedstawiam starożytny przepis kulinarny na preparaty na zimę. Przepis został znaleziony w XIX-wiecznej książce kucharskiej. Pomidory solone suchym soleniem podawano do stołu u ostatniego rosyjskiego cesarza, a wielu zagranicznych gości zauważyło, że jest to bardzo doskonałe jedzenie.
bardzo ważne jest, aby pomidory można było posolić w kilku krokach. W ogrodzie pomidory dojrzewają, a my je wszystkie dodajemy i dodajemy.
solone w beczce. Przygotowujemy pierwszą partię pomidorów, myjemy i przekłuwamy 3 razy w miejscu, w którym przymocowana jest łodyga. Posyp dno beczki warstwą soli, ułóż pomidory łodygami do góry i ponownie posyp solą. Po ułożeniu trzech warstw kładziemy warstwę ząbków czosnku i chrzanu. Ponownie kładziemy trzy stojące pomidory, posypując je solą. Robimy to przed napełnieniem beczki. Gdy pojemnik jest pełny, przykryj pomidory serwetką (najlepiej płótnem), na której kładziemy niezbyt ciężki ucisk (konieczne jest, aby pomidory wydzielały sok, ale nie pękały pod ciężarem ucisku).
beczka pomidorów jest najlepiej przechowywana w piwnicy. Pomidory są ostre, gdy pękają, wydaje się, że pojawia się w nich szron. Spróbuj, nie pożałujesz, zwłaszcza jeśli latem nie ma gdzie położyć pomidorów.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Chrzanów - 49 kcal/100g
- Chrzan tarty z cytryną - 117 kcal/100g
- Chrzan tarty z czosnkiem - 72 kcal/100g
- Chrzan tarty stołowy - 117 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g