makrela w skórce cebuli i zaparzaczu do herbaty

niezrównanie smaczne, piękne, apetyczne, pikantne! Makrela solona w łuskach cebuli i naparze herbacianym okazuje się znacznie zdrowsza i smaczniejsza niż zakupiona, ponieważ do solenia stosuje się naturalny, nieszkodliwy barwnik. Łuski i herbata nadają rybom nie tylko piękny kolor, ale także przyjemny aromat.
katushafinAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 59 % 10 g
tłuszcze 35 % 6 g
węglowodany 6 % 1 g
100 kcal
IG: 0 / 0 / 100

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 3 D
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak solić makrele w łuskach cebuli i zaparzaczu do herbaty? Przygotuj jedzenie. Makrela, jeśli jest zamrożona, najpierw rozmrozić. lepiej robić to stopniowo, przenosząc go z zamrażarki do lodówki na dolną półkę. Wziąłem herbatę w torebkach, jest to wygodniejsze, nie trzeba później obierać ryby z liści herbaty. Ale możesz wziąć zwykły, luźny. Herbata powinna być bez smaku, czysta czerń. Oprócz soli i cukru możesz umieścić dowolne przyprawy.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Najpierw przygotuj solankę. Jak zrobić solankę? Weź patelnię o odpowiedniej wielkości, wlej do niej wodę. Dodaj sól, cukier i przyprawy, jeśli ich używasz. Włóż herbatę lub torebki z herbatą, odrywając papierowe metki. Dodaj skórki cebuli. Użyj łyżki, aby przycisnąć ją, aby zniknęła pod wodą.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Umieść garnek z solanką na średnim ogniu i zagotuj. Gotuj solankę przez jedną do dwóch minut, a następnie wyłącz ogień. Pozostaw solankę do ostygnięcia do temperatury pokojowej.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Wypatrosz rozmrożoną rybę. Aby to zrobić, przetnij go wzdłuż brzucha od głowy do ogona i usuń wnętrze. Lepiej też usunąć czarny film pokrywający brzuch w środku.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Odetnij głowę, możesz też usunąć ogon. Dobrze wypłucz wypatroszoną rybę.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Schłodzoną solankę przecedzić przez sito.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Umieść przygotowaną makrelę w naczyniu odpowiednim do solenia. Może to być plastikowy lub szklany pojemnik, słoik lub plastikowa butelka z odciętą szyjką. Napełnij go solanką. Umieść pojemnik z rybą w lodówce. Od czasu do czasu wyjmuj i obracaj makrelę, aby była równomiernie solona. Możesz jeść ryby w ciągu 3 dni. Smacznego!

kupując makrelę, zwróć uwagę na jakość ryby, powinna ona mieć jednolitą srebrną skórkę, świeży rybny zapach, bez duszności. Oczy czyste, nie mętne. Jeśli kupiłeś mrożoną rybę, rozmrażaj ją stopniowo, lepiej w lodówce, w żadnym wypadku nie w wodzie, ryba straci swoje zdrowe i smakowe właściwości.

planowałem posolić dwie ryby, ale podczas krojenia jedna z nich się rozpadła. Sugeruje to, że ryby były niewłaściwie przechowywane i często były rozmrażane i ponownie zamrażane. Musiałem ją wyrzucić.

gotowa makrela okazała się bardzo smaczna i lekko solona, o przyjemnym aromacie. Jeśli lubisz bardziej słoną wersję, dodaj trochę soli.

należy pamiętać, że jakość i smak gotowego dania w dużej mierze zależy od prawidłowego rozmrażania składników. Jak uniknąć błędów i wybrać najlepszy sposób, przeczytaj artykuł o rozmrażaniu.

jeśli używasz gotowych mieszanek przypraw, koniecznie przeczytaj kompozycję na opakowaniu. Często w takich mieszankach jest już sól, weź to pod uwagę, w przeciwnym razie ryzykujesz przesolenie naczynia.

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Makrela wędzona - 221   kcal/100g
  • Makrela gotowana - 211   kcal/100g
  • Makrela świeża - 181   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Czarna herbata - 0   kcal/100g
  • Skórka cebuli - 0   kcal/100g

Podobne przepisy