skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Zbierz grzyby miodowe w lesie (w przepisie wykorzystano jesienne grzyby miodowe. Ich charakterystyczną cechą jest łuskowaty kapelusz i spódnica na nodze). Jeśli nie ma możliwości pójścia do lasu, możesz użyć mrożonych grzybów sklepowych.
Krok 2:
Opłucz grzyby miodowe, oczyść z resztek leśnych. Zagotuj wodę w rondlu, wyślij tam grzyby. Po ugotowaniu usuń piankę i gotuj przez około 20 minut na średnim ogniu.
Krok 3:
Przygotuj resztę składników. Obierz czosnek, opłucz pieprz i goździki w zimnej wodzie.
Krok 4:
Gotowe grzyby miodowe wrzuć do durszlaka, kilkakrotnie spłucz pod bieżącą wodą.
Krok 5:
Wlej 1 litr wody do rondla, dodaj sól, cukier, czosnek, ziarna pieprzu, goździki, liście laurowe i wlej ocet. Postaw na silny ogień.
Krok 6:
W tym czasie przygotuj słoiki i pokrywki. Spłucz je dobrze produktem, dokładnie spłucz pod bieżącą wodą. Sterylizuj słoiki i pokrywki w wygodny dla Ciebie sposób. Bardzo szybko i skutecznie zrobić to w piekarniku. Umieść czyste słoiki i pokrywki w zimnym piekarniku. Włącz piekarnik o 200 stopni, tryb "góra-dół" i pozostaw na 20 minut. Pokrywki nie powinny mieć gumowych elementów (pokrywki można gotować w garnku przez 10 minut).
Krok 7:
Wyślij grzyby do wrzącej marynaty. Po ugotowaniu zmniejsz ogień do średniego i gotuj wszystko razem przez około 15 minut.
Krok 8:
W sterylizowanych słoikach ułóż grzyby miodowe z marynatą.
Krok 9:
Postaraj się, aby marynata dotarła do samej szyjki każdego słoika, aby w słoikach nie było nadmiaru powietrza.
Krok 10:
Zwiń każdy słoik pokrywką (w przepisie zastosowano zakręcane pokrywki). Pozostaw grzyby miodowe do ostygnięcia w temperaturze pokojowej. Następnie wyjmij słoiki w piwnicy lub na dolnej półce lodówki.
Krok 11:
Spróbuj marynowanych grzybów ze świeżymi ziołami i masłem.
Jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.
bardzo smaczne jest otwarcie słoika marynowanych grzybów miodowych na świąteczny stół! Jeśli grzyby wydają ci się bardzo słone lub kwaśne z octu, spłucz je pod bieżącą wodą w durszlaku. Wyślij do salaterki, dodaj jedną łyżkę oleju roślinnego, wymieszaj. Możesz dodać świeże zioła, takie jak koperek i szczypiorek, lub drobno posiekaną cebulę w półpierścienie.
jeśli grzyby miodowe, wręcz przeciwnie, wydają ci się świeże, to przed użyciem dodaj do nich kroplę octu, olej roślinny i zioła z cebulą. Pyszna sałatka jest gotowa!
smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Grzyby miodowe - 20 kcal/100g
- Goździk - 323 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal / 100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g