skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak gotować zupę mięsną z zielonym groszkiem w puszkach i warzywami? Przygotuj wszystkie wymienione produkty. Jakie mięso lepiej wziąć? Możesz użyć drobiu, wieprzowiny lub wołowiny. Dopuszczalne jest gotowanie zupy na bulionie warzywnym bez dodawania mięsa - wtedy otrzymasz doskonałą wersję chudego pierwszego dania.
Krok 2:
Obierz ziemniaki i cebulę. Opłucz wszystkie warzywa. Pokrój ziemniaki w kostkę lub średnie/duże kostki. Posiekaj paprykę w półkola, pomidory w kostkę, a cebulę w ćwiartki w pierścienie lub półpierścienie.
Krok 3:
Do przygotowania zupy lepiej jest użyć grubościennego garnka lub kotła. Podgrzej więc niewielką ilość oleju roślinnego w rondlu. Smaż mięso przez kilka sekund na dużym ogniu, a następnie zmniejsz płomień, przykryj patelnię pokrywką i gotuj wieprzowinę przez około pół godziny. Na tym etapie mięso zwykle wytwarza sok. Otwórz pokrywkę po 5-10 minutach i sprawdź, czy kawałki się nie palą, jeśli nie ma wystarczającej ilości płynu, wlej niewielką ilość wody.
Krok 4:
Wyślij ziemniaki, paprykę, pomidory i cebulę do mięsa.
Krok 5:
Sól do smaku, dodaj szczyptę mielonej kolendry i zmielony czarny pieprz. Ogólnie rzecz biorąc, zestaw przypraw i przypraw może być absolutnie dowolny. Dodaj wodę. Ile należy wlać płynu? Ilość zależy od tego, ile płynnej zupy chcesz skończyć. Lubię gęste zupy, więc wlałam tyle wody, żeby lekko przykryła wszystkie potrawy w garnku.
Krok 6:
Wszystko wymieszaj, zwiększ płomień do maksimum. Poczekaj, aż się zagotuje, zmniejsz ogień do umiarkowanego i gotuj zupę pod pokrywką, aż ziemniaki i mięso będą gotowe. Zajęło mi to około 20-30 minut.
Krok 7:
Pod koniec gotowania dodaj do garnka zielony groszek i czosnek, drobno posiekany lub przepuszczony przez prasę. Gotuj zupę przez dwie do trzech minut i zdejmij garnek z ognia.
Krok 8:
Serwując każdemu, zaoferuj na talerzu świeże zioła i mielony pieprz.
zamiast groszku w puszkach możesz wziąć świeży mrożony groszek, wystarczy dodać go do garnka wraz z warzywami (Krok 4).
smacznego!
jeśli używasz gotowych mieszanek przypraw, koniecznie przeczytaj kompozycję na opakowaniu. Często w takich mieszankach jest już sól, weź to pod uwagę, w przeciwnym razie ryzykujesz przesolenie naczynia.
ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).
jak wybrać idealny garnek do zupy, owsianki lub marynowania ogórków przeczytaj artykuł o patelniach.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Ziemniaki pieczone - 70 kcal/100g
- Tłuczone ziemniaki - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Wieprzowina tłusta - 333 kcal/100g
- Mięso wieprzowe - 357 kcal/100g
- Wieprzowina-chuda pieczeń - 184 kcal/100g
- Schab-kotlet z kością - 537 kcal/100g
- Sznycel wieprzowy - 352 kcal/100g
- Wieprzowina - ramię - 593 kcal/100g
- Szynka dzika - 113 kcal/100g
- Wieprzowina - 259 kcal/100g
- Papryka słodka - 27 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Groszek zielony świeży - 280 kcal/100g
- Groszek zielony konserwowy - 55 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g