skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak usmażyć wieprzowinę z grzybami w sosie sojowym? Przygotuj wszystkie produkty wymienione na liście. Jakie grzyby najlepiej stosować? Dobrze sprawdzają się świeże grzyby zebrane w lesie lub zamrożone. Użyłam mrożonych polskich grzybów, które zbierałam jesienią w lesie.
Krok 2:
Wyślij grzyby do rondla i zalej zimną wodą. Umieść na dużym ogniu, po ugotowaniu usuń białą pianę, zmniejsz płomień i gotuj przez około 30 minut. Ugotowane grzyby wrzuć do durszlaka i pozostaw w ten sposób na chwilę, aby maksymalnie pozbyć się płynu. W razie potrzeby lekko wyciśnij lekko schłodzone grzyby.
Krok 3:
W tym czasie opłucz wieprzowinę i osusz serwetkami. Pokrój mięso na te same małe kawałki.
Krok 4:
Na patelni rozgrzej olej roślinny. Wyślij mięso na patelnię. Smażyć, od czasu do czasu mieszając. Po 2-3 minutach na patelni powstaje sok z mięsa, w tym momencie zmniejsz płomień kuchenki do umiarkowanego. Dusić w ten sposób bez pokrywki przez 5 minut, a następnie zwiększyć płomień. Sok na patelni powinien się zagotować, a kawałki mięsa przykryć apetyczną złotą skórką.
Krok 5:
Dodaj grzyby do mięsa. Smaż wszystko razem na ogniu nieco poniżej średniej przez około 15 minut. W trakcie smażenia przykryłem patelnię pokrywką na 5-7 minut. Nie zapomnij czasami wszystko wymieszać, aby nic się nie przypaliło.
Krok 6:
W sosie sojowym dodaj brązowy cukier i skrobię. Mieszaj wszystko, aż cukier całkowicie się rozpuści.
Krok 7:
Zwiększ płomień pod patelnią, Dodaj do mięsa z grzybami przyprawy do smaku (ja użyłam szczypty mielonej kolendry, odrobiny mielonego imbiru i suchego czosnku). Wymieszać.
Krok 8:
Wlej sos sojowy, ciągle mieszaj zawartość patelni.
Krok 9:
Mieszaj i gotuj, aż sos zgęstnieje i pokryje każdy kęs. Posmakuj, w razie potrzeby dopraw solą. Posyp gotowe danie sezamem.
Krok 10:
Podczas serwowania podawaj każdemu świeże warzywa na talerzu. Koperek i zielona cebula są idealne.
Krok 11:
Pyszne jako samodzielne danie, a także jako dodatek do gotowanego makaronu lub ryżu.
zamiast grzybów leśnych możesz wziąć pieczarki do gotowania wieprzowiny.
jeśli używasz pieczarek, pomiń krok 2 i dodaj świeże grzyby bezpośrednio do mięsa.
bardzo Młode i małe grzyby można dodać do patelni na samym końcu gotowania na etapie, w którym dodasz przyprawy do patelni.
pamiętaj, że sos sojowy może być bardziej słony lub mniej, w zależności od firmy producenta, a zatem jego ilość, podobnie jak ilość brązowego cukru, może się różnić w zależności od preferencji smakowych.
smacznego!
umyj mięso, osusz ręcznikiem papierowym, w przeciwnym razie nadmierna wilgoć nie pozwoli mu się usmażyć - będzie się dusić.
ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).
możesz w prosty sposób sprawdzić, czy olej rozgrzał się wystarczająco dobrze na patelni. Zanurz w nim drewnianą szpatułkę. Jeśli wokół niego zgromadzą się bąbelki, możesz rozpocząć proces smażenia.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Grzyby leśne - 21 kcal/100g
- Wieprzowina tłusta - 333 kcal/100g
- Mięso wieprzowe - 357 kcal/100g
- Wieprzowina-chuda pieczeń - 184 kcal/100g
- Schab-kotlet z kością - 537 kcal/100g
- Sznycel wieprzowy - 352 kcal/100g
- Wieprzowina - ramię - 593 kcal/100g
- Szynka dzika - 113 kcal/100g
- Wieprzowina - 259 kcal/100g
- Sos sojowy - 51 kcal/100g
- Skrobia - 320 kcal / 100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Suszone całe nasiona sezamu - 563 kcal/100g
- Nasiona sezamu łuskane - 582 kcal/100g
- Przyprawy suche - 240 kcal/100g
- Brązowy cukier - 394 kcal/100g
- Świeże mrożone warzywa zupy w opakowaniu - 41 kcal/100g
- Zieleń - 41 kcal/100g