skład / składniki
metoda gotowania
1. Oczyść grzyby z gałązek i liści, które dostały się do kosza podczas zbierania grzybów, odetnij wszystkie nieodpowiednie lub zepsute części, dokładnie spłucz pod bieżącą wodą z ziemi. Następnie umieść grzyby w misce lub dużej misce, zalej czystą zimną wodą. Moczyć grzyby przez 3 dni, okresowo zmieniając wodę. Ta metoda pomoże pozbyć się goryczy, którą zawierają grzyby.
2. Po namoczeniu grzybów w wodzie należy spuścić pozostałą wodę po nich. Przenieś grzyby na patelnię, zalej nową czystą wodą i podpal. Lekko posolić wodę, doprowadzić do wrzenia i usunąć pianę, która utworzyła się na powierzchni. Następnie przykryj patelnię pokrywką, zmniejsz ogień do minimum i gotuj grzyby przez 20 minut. Następnie spuść wodę z patelni. Połóż grzyby na dużym sicie i spłucz zimną wodą.
3. Następnie musisz przygotować marynatę na grzyby. Wlej wymaganą ilość wody do rondla, włóż sól, cukier, liść laurowy i czarny pieprz. Zagotuj wodę i gotuj wszystkie składniki przez 5 minut, aż kryształy soli i cukru całkowicie się rozpuszczą.
4. Grzyby, wcześniej ugotowane, przełożyć do rondla z wrzącą marynatą. Gotuj grzyby w marynacie przez kolejne 15 minut. Następnie dodaj ocet stołowy i gotuj z nim jeszcze przez kilka minut. Następnie zdejmij patelnię z grzybami z ognia.
5. Przygotuj szklany pojemnik do konserwowania grzybów na zimę. Dokładnie spłucz je gorącą wodą i detergentem. Następnie wysterylizuj słoiki w piekarniku lub nad parą. Zagotuj pokrywki.
6. Obierz czosnek, opłucz, pokrój goździki na małe kawałki. Gałązki suchego kopru sparzyć wrzącą wodą i osuszyć na ręczniku.
7. Połóż kawałki czosnku i suchy koperek na dnie czystych, wysterylizowanych słoików. Dużą łyżką przenieś grzyby wraz z marynatą z patelni do słoików na samą górę. Następnie zwinąć czystymi pokrywkami.
8. Umieść słoiki z grzybami do góry nogami i zawiń w coś ciepłego. Po tygodniu marynowane grzyby można już skosztować.
udanych półfabrykatów!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Grzyby marynowane - 26 kcal/100g
- Świeże grzyby - 16 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Koperek - 38 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Ocet stołowy - 11 kcal/100g