skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Na początek przygotujemy wszystkie niezbędne składniki do przygotowania pikantnej zielonej papryki z czosnkiem. Wszystko dokładnie umyjemy i wysuszymy, ponieważ nawet jedna kropla wody może spowodować uszkodzenie Adjiki.
Krok 2:
Paprykę zostawiamy w temperaturze pokojowej, aby była Piwniczna. W tym przypadku pieprz nabiera wyraźniejszego smaku i ostrości poprzez usunięcie części wody. Następnie usuwamy łodygę i nasiona. Zostawiam nasiona, ponieważ to w nich zawarta jest większość ostrości. W większości przypadków Adjika jest zrobiona z czerwonej papryki, ale w naszym regionie zwykle można kupić tylko zieloną. Więc zrobię to z nim.Okazuje się prawie gorzej.
Krok 3:
Obierz czosnek, spłucz i osusz.
Krok 4:
Sortujemy kolendrę, usuwamy zepsute i żółte liście, odcinamy korzeń, jeśli jest dostępny.
Krok 5:
Teraz przepuszczamy pieprz wraz z nasionami przez maszynkę do mięsa z drobnym rusztem.
Krok 6:
Następnie pomijamy czosnek i dodajemy do posiekanej papryki.
Krok 7:
Teraz pomijamy kolendrę i dodajemy również do miski z pieprzem i czosnkiem.
Krok 8:
Wlej szafran do miski z pominiętymi warzywami i ziołami. W adjika używamy szafranu imeretyńskiego. W przeciwieństwie do prawdziwego szafranu jest wykonany z kwiatostanów nagietka, ma bardzo bogaty kolor i niezrównany aromat.
Krok 9:
Następnie wlej do miski utskho-suneli, która jest również nazywana niebieską kozieradką. Ta przyprawa ma niezbyt silny aromat, który ujawnia się po podgrzaniu lub zaparzeniu. To właśnie ta przyprawa zmiękczy ostry ostry smak papryki i nada niepowtarzalny orzechowy aromat z nutami "kaukaskimi". I nie należy mylić go z chmiel-suneli. W końcu to tylko zmielone nasiona i strąki niebieskiej kozieradki, a chmiel-suneli to pikantny zestaw.
Krok 10:
Następnie dodaj Kondari, jego inną nazwę cząber. Ze względu na ostry smak i aromat należy go stosować ostrożnie. Ale bez niej nie ma prawdziwej Adjiki.
Krok 11:
Wszystko dokładnie wymieszaj. Jeśli robisz to w dużych ilościach, najlepiej zrobić to po prostu za pomocą rąk. Należy jednak pamiętać, że masa jest bardzo ostra i może powodować reakcję alergiczną i podrażnienie. A jeśli źle umyjesz rękę i dotkniesz błony śluzowej, zapewniona jest zabawa w postaci pieczenia przez dość długi czas. Dlatego lepiej jest nosić gumowe rękawiczki na dłoniach. Jeszcze lepiej, kilka, ponieważ ręce będą mocno "piec".
Krok 12:
Następnie dodaj grubą sól i ponownie wymieszaj. Sól najlepiej przyjmować grubą i w żadnym wypadku nie jodowaną. Nie nadaje się do konserw, ponownie wymieszaj.
Krok 13:
Ponownie przepuszczamy całą masę przez maszynę do mięsa.
Krok 14:
Gotową adżikę układamy bardzo ciasno w małych, czystych, suchych słoikach, zamykamy pokrywkami i wkładamy do lodówki.
Krok 15:
Taka adjika doskonale uzupełnia gorące dania mięsne lub drobiowe. Możesz także podawać z pierwszymi daniami lub przekąskami.
Krok 16:
Smacznego, ale bądź ostrożny.
aby mieć pewność, że letnie zapasy zachwycą Cię przez cały zimny sezon, przeczytaj podstawowe zasady, sekrety i życiowe hacki o przygotowaniach na zimę.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Szafran - 310 kcal/100g
- Papryka ostra - 40 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Przyprawy suche - 240 kcal/100g
- Kolendra - 25 kcal/100g
- Utskho-suneli - 12 kcal/100g