galaretka wołowa z żelatyną

najsmaczniejsze, łatwe, przydatne na świątecznym stole! Galaretka z języka wołowego z żelatyną gotować, choć przez długi czas, ale jest dość prosta. Poza tym zawsze przyda się na każdym stole - to świetna przekąska. Możesz zrobić to w ogólnych lub porcjowanych formach i udekorować, jak chcesz!
LaliczAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 60 % 3 g
tłuszcze 40 % 2 g
węglowodany 0 % 0 g
30 kcal
IG: 0 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 10 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić galaretkę z języka wołowego? Przygotuj produkty według listy. Wybierz język gładki, bez uszkodzeń. Moczyć przez kilka godzin w zimnej wodzie. Pozwoli to pozbyć się krwi, a podczas gotowania będzie mniej piany. Warzywa umyć i osuszyć ręcznikami papierowymi.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    W dużym rondlu (wziąłem 5-litrowy) włóż język i napełnij go całkowicie wodą. Obierz warzywa, grubo posiekaj i włóż do rondla z językiem. Trochę soli i umieść na średnim ogniu, zagotuj. Następnie zmniejsz ogień i gotuj język przez 1,5-2 godziny. Nie przykrywaj garnka pokrywką i nie pozwól, aby bulion mocno się zagotował, spowoduje to, że bulion będzie mętny.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Następnie wyjmij i przenieś język pod zimną wodę, oczyść go z górnej warstwy skóry. Język powinien być miękki, jakby trochę strawiony. Jeśli tak nie jest, włóż go z powrotem do bulionu i gotuj przez kolejne 30 minut. Wyjmij go szczypcami, włóż do plastikowej torby, zawiąż i pozostaw do całkowitego ostygnięcia. To pozwoli mu się nie zacierać i pozostać miękkim. Język będzie lepiej cięty, jeśli trzymasz go w lodówce przez co najmniej kilka godzin.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Bulion przecedzić przez kilka warstw gazy, włożyć do durszlaka, ostudzić i włożyć do lodówki.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Żelatynę zalać 200 mililitrami bulionu i pozostawić na godzinę. Następnie rozpuść go w łaźni wodnej. Lub przygotuj go zgodnie z instrukcjami.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Aby bulion był przezroczysty, bez warstwy tłuszczu, przesuwaj po jego powierzchni papierowymi serwetkami, aż nie pozostanie tłuszcz. Dzięki tej metodzie tłuszcz pozostaje na serwetce, a bulion będzie przezroczysty. Wlej do niego rozpuszczoną żelatynę i sól do smaku.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Weź formę do galaretki i wlej bulion żelatynowy o grubości jednego centymetra na dno. Wyjmij formę do lodówki, aż stwardnieje. Resztę bulionu trzymaj w temperaturze pokojowej, aby nie zaczął twardnieć.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Z gałązek kopru i jagód zrób coś w rodzaju bukietu. Robiłam trzy porcje, więc mam trzy bukiety. Ale możesz udekorować według własnego uznania i gustu.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Z zimnego języka odetnij najlepiej te same kawałki i ułóż na wierzchu kopru z jagodami. Wlać bulion tak, aby nie sięgał do górnej części języka i wstawić do lodówki, aż stwardnieje. Jeśli wlejesz dużo płynu na raz, cała biżuteria unosi się i miesza. Zamiast dekoracji dostaniesz Chaos. Ale po tym, jak wszystko stwardnieje, możesz wlać cały pozostały bulion i ponownie włożyć do lodówki na kilka godzin, aby galaretka dobrze zamarzła.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Gotowe galaretki pokrój nożem, odwróć i podawaj. Smacznego!

aby uzyskać danie z użyciem żelatyny, należy najpierw namoczyć żelatynę w zimnej przegotowanej wodzie. Im zimniejsza woda, tym lepiej. Żelatynę w arkuszach można po prostu włożyć do miski z wodą. Przed namoczeniem sproszkowanej żelatyny najpierw spłucz naczynia zimną wodą, aby kryształy nie przykleiły się do dna. Ważne jest, aby wlać żelatynę w proszku wodą i nie wlewać jej do wody. W przeciwnym razie nie można uniknąć grudek. Następnie pozwól żelatynie pęcznieć (dokładny czas jest podany na opakowaniu).
spuchnięta żelatyna jest podgrzewana do 70-80 stopni. W żadnym wypadku nie należy go doprowadzać do wrzenia!. W temperaturze 100 °C masa staje się włóknista i lepka, białko kolagenowe jest niszczone, a żelatyna traci swoje właściwości żelujące.

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Koperek - 38   kcal/100g
  • Język cielęcy - 160   kcal/100g
  • Język wołowy - 146   kcal/100g
  • Język wieprzowy - 300   kcal/100g
  • Kiełbasa językowa - 215   kcal/100g
  • Żelatyna - 355   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Korzeń pietruszki - 49   kcal/100g
  • Bulion mięsny - 34   kcal/100g

Podobne przepisy