skład / składniki
metoda gotowania
1. Dokładnie umyj języki jagnięce pod bieżącą wodą, zeskrob je nożem lub możesz użyć twardej strony gąbki. Następnie kładziemy języki na dnie odpowiedniej wielkości patelni, napełniamy czystą przefiltrowaną wodą (połowa określonej ilości) i wysyłamy na silny ogień.
2. Doprowadź płyn do wrzenia. Po zagotowaniu wody gotuj języki przez 10 minut na średnim ogniu. Następnie wlej bulion do zlewu, a same języki ponownie dobrze spłucz pod bieżącą wodą. Patelnia jest również moja lub możesz użyć innej patelni.
3. Umyte języki kładziemy na dnie czystej patelni, zalewamy pozostałą czystą wodą. Obierz cebulę z łuski, spłucz ją i włóż do pojemnika na języki. Wysyłamy tam umyte liście laurowe, a także ziele angielskie. Obieramy czosnek z łuski, a także wkładamy go do rondla do języków, nie siekając go.
4. Moje korzenie są dobre-marchew, korzeń selera i korzeń pietruszki. W razie potrzeby czyścimy je, kroimy na kilka części, a także wkładamy do rondla. Korzenie dodadzą smaku językom.
5. Stawiamy rondel na dużym ogniu, doprowadzamy płyn do wrzenia, po zmniejszeniu ciepła do minimum. Dodaj sól i czarny pieprz do rondla, smakuj i dostosowuj w zależności od osobistych preferencji. Przykryj patelnię pokrywką i gotuj języki przez 2 godziny. Po tym czasie języki powinny stać się miękkie (łatwo będzie je przebić nożem).
6. Wyłącz ogrzewanie, wyjmij języki z bulionu, zanurz je w przechowywanej lodowatej wodzie. Ułatwi to ich usunięcie z filmu. Języki myjemy wodą pitną, suszymy ręcznikiem papierowym. Gotowe-pozostaje pokroić przystawkę w cienkie plasterki i podawać z ulubionym sosem odpowiednim do mięsa i świeżymi ziołami (część podjęzykowa nie jest zbyt ładna po pokrojeniu, więc można ją wykorzystać na przykład do przygotowania sałatki, a bulion można wykorzystać do przygotowania aromatycznej zupy).
smacznego i zabawnych spotkań z przyjaciółmi!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Marchewka gotowana - 25 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Mózgi (wołowina, wieprzowina, baranina) - 92 kcal/100g
- Trebusza - 120 kcal/100g
- Kiełbasa mózgowa - 342 kcal/100g
- Podroby - 170 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Korzeń pietruszki - 49 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g
- Korzeń selera - 32 kcal/100g