skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić pomidory nadziewane czosnkiem i papryką na zimę? Przygotuj składniki. Pomidory do takiego zbioru należy przyjmować twarde, mocne i małe. Papryka dla kontrastu może być wielobarwna.
Krok 2:
Pomidory i paprykę dokładnie opłucz pod bieżącą wodą, pozwól wodzie spłynąć z warzyw. Wytnij łodygi papryki i usuń je nasionami. Pokrój je w małe paski lub kostki.
Krok 3:
Pietruszkę dokładnie opłucz, osusz i drobno posiekaj. Obierz czosnek i drobno posiekaj nożem. Wymieszaj z natką pietruszki.
Krok 4:
Pokrój pomidory, jakbyś kroił na dwie połówki, ale nie sięgaj do końca nożem. Jeśli pomidory nie są bardzo mocne, możesz je nadziewać w inny sposób, odcinając górę i umieszczając nadzienie w miąższu owocu.
Krok 5:
W plasterku każdego pomidora włóż kilka kawałków papryki, posiekany czosnek i natkę pietruszki, połącz połówki pomidora. Wcześniej musisz wysterylizować słoiki do przedmiotu obrabianego. Lepiej jest używać słoików o pojemności 0,5 litra. słoiki można sterylizować w dowolny znany sposób: w łaźni wodnej, w kuchence mikrofalowej lub w piekarniku. Umyj i zagotuj pokrywki, osusz.
Krok 6:
Przygotuj marynatę: wlej wodę do rondla, dodaj cukier, sól, liście laurowe i ziarna pieprzu. Doprowadź marynatę do wrzenia, gotuj przez około 5 minut. Następnie wlej ocet. Doprowadzić do wrzenia, wyłączyć ogień.
Krok 7:
Na dnie każdego słoika umieść kawałek gorzkiej papryki, trochę samego nadzienia. Ułóż nadziewane pomidory szczelnie w słoikach. Zalej pomidory gotującą się marynatą w słoikach. Przykryj pokrywkami. Pozostaw na pół godziny. Następnie odcedź marynatę z powrotem do rondla, ponownie zagotuj. Ponownie napełnij nim pomidory w słoikach. Przykryj słoiki pokrywkami i sterylizuj przez około 20 minut.
Krok 8:
Następnie zwiń słoiki, odwróć je do góry nogami i zawiń w koc, pozostaw w temperaturze pokojowej, aż całkowicie ostygną. Przechowywać w chłodnym miejscu. Smacznego!
Jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.
ocet w przepisach, chyba że autor zaznaczy inaczej, jest domyślnie dodawany w stężeniu 9%.
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Papryka słodka - 27 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pietruszka - 45 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Papryka ostra - 40 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Ocet stołowy - 11 kcal/100g