słone fale na zimę

pyszne i chrupiące falbanki solone na gorąco. W sezonie polowań na grzyby Wiele osób próbuje przygotować grzyby na zimę na różne sposoby. Fale należą do rodziny russula i wymagają długotrwałej obróbki cieplnej przed spożyciem, a ponadto są nieco gorzkie. Dlatego głównie z soli na zimę. Solenie fal odbywa się również na różne sposoby. Najczęstszym jest gorący sposób. Jest jednym z prostych i szybkich, a fale po takim soleniu są pachnące, smaczne i chrupiące.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 50 % 2 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 50 % 2 g
16 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki do solenia grzybów: przyprawy, czosnek i sól.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Oczyszczamy Fale z liści i gruzu, ziemi i dokładnie spłukujemy pod bieżącą wodą. Aby gorycz nieodłącznie związana z falami opuściła grzyby, moczymy je zimną wodą i pozostawiamy na jeden dzień. W tym czasie kilkakrotnie zmieniamy wodę, za każdym razem myjąc grzyby i zalewając świeżą zimną wodą.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Ponownie myjemy grzyby. Wkładamy je do rondla z grubym dnem. Napełnij je zimną wodą, podpal, zagotuj i gotuj na średnim ogniu przez około 15 minut.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Spuść wodę z patelni do innego pojemnika i włóż grzyby do durszlaka, aby woda była całkowicie szklana.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Umieść grzyby na patelni. Na wierzch kładziemy umyte liście czarnej porzeczki i liść laurowy. Posyp solą i dodaj pieprz i goździki.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Ząbki czosnku obieramy z folii, kroimy w cienkie plasterki i wkładamy do rondla z grzybami. Wodę, w której gotowano grzyby, doprowadzamy do wrzenia. Natychmiast wlej ten bulion na grzyby na patelnię, aby całkowicie przykrył grzyby.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Bierzemy duży talerz o średnicy nieco mniejszej niż średnica patelni, kładziemy go bezpośrednio na grzybach, kładziemy na nim patelnię o mniejszej objętości wypełnioną wodą lub inny ładunek. Pozwól grzybom ostygnąć i włóż patelnię do lodówki na jeden dzień. Sterylizujemy słoiki, lepiej wziąć je w małej objętości. Możesz je wysterylizować w dowolny znany sposób: w łaźni wodnej lub w piekarniku, zagotuj pokrywki. Suszymy słoiki i pokrywki.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Grzyby układamy w słoikach, zalewając je solanką do ramion słoików, ale aby całkowicie przykryła grzyby. Zwijamy słoiki. Odkładamy do przechowywania w chłodnym miejscu. Zaleca się otwarcie słoika z falbanami nie wcześniej niż za dwa tygodnie, w tym czasie będą dobrze solone, gorycz zniknie. Smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Goździk - 323   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Pieprz czarny groszek - 255   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Ziele angielskie - 263   kcal/100g
  • Falochrony - 22   kcal/100g
  • Liście porzeczki - 0   kcal/100g

Podobne przepisy