skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak solić Rude na zimę na zimno? Lepiej jest solić grzyby w dniu ich montażu, gdy są świeże i twarde, a jeśli dostaną się grzyby z robakami, nie będą miały czasu na uderzenie w pozostałe grzyby. Aby uniknąć w przyszłości wykrycia robaków w obrabianym przedmiocie, lepiej namoczyć grzyby w słonej wodzie. Aby to zrobić, wyczyść grzyby, Usuń gruz i liście, ziemię, spłucz pod bieżącą wodą.
Krok 2:
Przykryj grzyby zimną wodą, dodaj sól i odstaw na kilka godzin. Następnie spuść wodę, opłucz grzyby, wrzuć je do durszlaka i pozwól wodzie dobrze spłynąć.
Krok 3:
Liście chrzanu są często używane do solenia grzybów, ponieważ roślina ta ma właściwości antybakteryjne, zapobiega pleśni i psuciu się produktu. Weź również liście czarnej porzeczki, ziarna pieprzu, ziele angielskie, goździki, liście laurowe i sól. Dzięki temu zestawowi grzyby będą pachnące i chrupiące.
Krok 4:
Do solenia lepiej jest użyć szklanego, ceramicznego, emaliowanego lub drewnianego pojemnika, aby jego objętość była dwukrotnie większa niż liczba grzybów. Połóż umyte i wysuszone liście chrzanu na dnie. Na wierzch ułóż jedną trzecią ugotowanych grzybów. Wlej na nie również jedną trzecią przygotowanej ilości soli i każdej przyprawy. Ponownie ułóż grzyby, sól i przyprawy.
Krok 5:
Podobnie ułóż jeszcze dwie warstwy grzybów. Na wierzch dodaj pozostałe przyprawy, sól, liście czarnej porzeczki, liść laurowy i posiekany czosnek. Na patelni na grzybach umieść talerz, którego rozmiar jest mniejszy niż średnica patelni-będzie działał jak ucisk. I umieść rondel o mniejszej objętości wypełniony wodą na talerzu. Pozostaw grzyby w tej formie na 2 tygodnie. Umieść patelnię z nimi w lodówce na dolnej półce.
Krok 6:
Następnie włóż grzyby do wysterylizowanych słoików, zalej sokiem utworzonym w rondlu z grzybów, rozłóż również przyprawy w słoikach. Zwiń słoiki i przechowuj je w chłodnym miejscu. Możesz jeść solone grzyby dopiero po miesiącu od momentu solenia.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Chrzanów - 49 kcal/100g
- Chrzan tarty z cytryną - 117 kcal/100g
- Chrzan tarty z czosnkiem - 72 kcal/100g
- Chrzan tarty stołowy - 117 kcal/100g
- Rydzyki świeże - 17 kcal/100g
- Goździk - 323 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g
- Liście porzeczki - 0 kcal/100g